Duben 2009

Peklo

29. dubna 2009 v 14:03 | Marry |  Slohovky

Peklo

Kolem nás je až přehnaně teplo a díky uzavřenému prostoru by se zdálo, že zde není přítomný kyslík. Ale to obyvatelům tohoto místa vůbec nevadí. Čerti, jak známo, dýchají pouze oxid siřičitý. Na zemi leží kožešiny jenom z vlkodlaků, na ostatní jsou čerti alergičtí. Pijí pouze rtuť, lidskou krev používají jako palivo do svých strojů a k uplácení upírů. Kotle zde jsou, většina zaplněna ,,živými" nebo už rozmočenými lidmi. Místo vody jsou naloženi v zředěné kyselině sírové. Aby to probíhalo trochu pomaleji. Lidé sice už po smrti jsou, ale v pekle prožívají odplatu za své činy, ještě před tím, než jejich duše opravdu odejdou. Těla v pekle zůstanou, a tak se jimi čerti živí, jako my se živíme kuřecím nebo hovězím masem. Někomu by to mohlo přijít nechutné, ale až se tam ocitne sám, už to nebude nechutnost, ale čirá bolest- jinak řečeno Peklo!


Píp...

15. dubna 2009 v 17:16 | Marry |  Slohovky
Jeliož jsem doma a nudím se, tak jsem vyplodila z mé bujné fantazie tuhle slohovku. Je poněkud, no kdo mě zná je na to zvyklí a kdo ne tak uvidí... Doufám, že se vám bude líbit a prosím o vaše názory v komentáři....Píp…

Měli to být úžasné patnácté narozeniny. Strašně jsem si přála fotorámeček. Taková chytrá věcička, do které si dáte svoje oblíbené fotky z počítače a ona vám je jakoby promítá a vypadá to jako rámeček s fotkou, jen je digitální. A navíc umí ty fotky samo měnit, třeba co hodinu tam můžete mít jinou fotku.
A jelikož naše rodina není moc bohatá, slíbil mi táta, že mi ho koupí, ale bude z bazaru. Nic jsem nenamítala, nevadilo mi to, hlavně, že ho budu mít. Už jsem si udělala výběr mých oblíbených fotek, které si do něj dám. Byla jsem skoro na sto procent přesvědčená, že ho dostanu a taky jsem ho nakonec dostala. Vypadal jako nový a já byla přešťastná. Bohužel ale taťka nepřišel na to, jak se zbavit zvuku, který rámeček vydá vždy při přepnutí na jinou fotku.
Řekla jsem, že si ho na noc vždycky vypnu a přes den mi aspoň ohlašoval, kdy odbyla další hodina. Tak jsem si do něj hned dala hromadu fotek a celý den jsem do něj čuměla, jak na televizi. Když mě to přestalo bavit šla jsem si dělat domácí úkoly. I tak jsem se ale pořád ohlížela a kochala jsem se pohledem na fotky. Jelikož v telce nic nebylo usedla jsem k večeru ke stolu s knížkou. První píp, druhé píp, třetí píp…. Po chvíli mě něco napadlo, sakra kolik už je hodin? Půl dvanácté!! No nazdar, rychle jsem se šla osprchovat a převlíkla jsem se do pyžama, ještě vyčistit zuby a už je skoro půlnoc. Zítra zase nevstanu. Ještě musím sbalit ty věci ze školy, nechala sem je tady předtím ležet. A musím taky vypnou rámeček aby mě nebudil, jen počkám co tam bude za další fotku. Píp…
Na obrazovce skočily najednou dva obrázky. První byla fotka jakési mrtvé ženy ve vaně, tu však hned vystřídala fotka mého králička Bena. Co to bylo? To se mi muselo zdát, proč by tam byla fotka kterou sem tam vůbec nedala? A kdo byl ta žena?
Pro dnešek jsem se rozhodla to přejít tím, že jsem byla moc unavená, vypnula jsem rámeček a šla jsem si lehnout. Ale nemohla jsem usnout, pořád jsem měla před očima tu fotku ženy. Když mě nakonec přepadl spánek zdál se mi příšerný sen. Byl o té ženě, někdo ji ubodával ve vaně, ale obličej nebyl vidět a nakonec přišel záblesk světla a já jsem se probudila upocená ve své posteli. Bylo jasné, že ten sen byl o té ženě na fotce, ale nechápala jsem proč se mi zdál. Navíc jsem musela do školy, takže na příštích pár hodin jsem na to zapomněla. Na odpoledne jsem si nic nenaplánovala, chtěla jsem tomu rámečku přijít na kloub.
Hned po příchodu domů jsem ho vzala a projela jsem všechny fotky, které v něm byly. Žádnou fotku mrtvé ženy ve vaně jsem ale nenašla. Usoudila jsem, že nemá cenu se tím zabývat a rámeček jsem si opět položila na svůj stůl. Vždy když pípl jsem trhla hlavou a sledovala jsem, jestli se tam žena neobjeví, ale fotky se měnili normálně. Celé odpoledne jsem byla neklidná, ten rámeček něco tajil a já jsem chtěla přijít na to co. Když nastal opět večer, napadlo mě to. Co když tam ta fotka byla jen protože odbíjela půlnoc? Vím, bylo by to jako z hororových filmů ,na které se tak ráda dívám, ale něco na tom bylo. Opět jsem si sedla ke knize a byla jsem odhodlaná neusnou. První píp, druhé píp…..
Ale ne, po včerejším nocování jsem byla tak unavená, že jsem nad knihou usnula. Když jsem se probrala byla jedna hodina ráno. Propásla jsem to. Nevadí, budu muset počkat další napjatý den.
Hodiny jakoby šly schválně dvakrát pomaleji, než jsem se vymotala ze školy zdálo se mi jakoby uběhlo celé století. Ten den jsem ale měla ještě kroužek, alespoň nebudu doma pochodovat před rámečkem.
Domů jsem přišla v sedm. Radši jsem se šla hned osprchovat, ten den byl totiž můj oblíbený pořad. Pořád jsem ale nervózně pokukovala po hodinách. V deset jsem dělala, že už jdu spát a sedla jsem si opět ke knize. Když se ozvalo první píp začalo se mi hůře dýchat. Nevěděla jsem, co budu dělat když se tam ta fotka opět objeví. Zdálo se to jako chvilka a zase bylo těsně před dvanáctou. Nervózně jsem si sedla před rámeček a čekala jsem. Minuty ubíhaly a pak to přišlo. Píp… a byla tam. Tentokrát ale jiná fotka, té samé ženy jenže z jiného úhlu a byla tam déle. Po zádech mi přeběhl mráz a srdce se mi ještě více rozbušilo. Jak je to možné? A co bude dál? Co jen mám dělat? Tolik otázek a žádná odpověď. Třesoucí rukou jsem vypnula
rámeček a šla jsem si lehnout.
Tu noc jsem ale skoro nespala, pořád se mi vracel ten sen o té ženě ve vaně. Ráno jsem se v zrcadle málem nepoznala, hluboké kruhy pod očima a prázdný výraz úplně změnil moji tvář. Snažila jsem se to trochu skrýt make - upem, ale moc to nepomohlo. Rozhodla jsem se, že dneska rámeček nezapnu. Možná to bylo tím, že jsem se ho začínala bát…
Rychle jsem se oblíkla a chtěla jsem co nejrychleji vypadnou. A když jsem stála u dveří… Píp… zaznělo dříve než jsem stačila zabouchnout dveře. To určitě znělo jen v mojí hlavě, už z toho začínám blbnout. Dneska máme ve škole jen 5 hodin takže se dostanu brzo domů. Přes moji snahu sehnat někoho na odpoledne, nikdo zrovna nemohl, jsem se rozhodla jít do knihovny. Tam se zabavím.
Opravdu jsem se v knihovně zabavila a byla jsem tam až dokud nezavřeli. Domů jsem přišla až když bylo skoro osm. Skočila jsem do vany a pořádně jsem se rozmočila. Jelikož byl pátek naši šli na nějakou párty z práce. Bylo fajn mít byt jen pro sebe. Dívala jsem se dlouho na televizi, ale pořád se mi zdálo, že slyším pípání a nebylo to co hodinu, nýbrž co půl hodiny. Pustila jsem si televizi hlasitěji a nevnímala jsem to, nechtěla jsem to vnímat, vždyť je to jen v mé hlavě nebo ne?
Když jsem se podívala na hodiny bylo půl dvanácté. Měla bych jít spát. Pomalu jsem došla do pokoje a pro jistotu jsem nechala rožnuto v předsíni, přecejen jsem trochu strašpytlík. V klidu jsem si lehla a čekala jsem kdy přijde spánek. Píp…
Co? Proč rámeček pípá, když jsem ho dneska ani nezapínala. Že by to pípání nebylo jen v mé hlavě? Pomalu jsem si sedla a zaposlouchala jsem se. Píp… ozvalo se do chvilky. Tohle se mi nelíbí, vstala jsem a blikla jsem lampičku. Obrazovka rámečku byla černá. Vzala jsem jej do ruky a prohlídla jsem ho blíž. Nic… to je divné. Opět jsem jej položila a už jsem chtěla jít znovu do postele když se to ozvalo znova. Píp… hlasitý, krátký zvuk, který proťal ticho v pokoji. Už mě to přestávalo bavit a navíc jsme začínala mít strach. Chytla jsem rámeček do ruky a zatřásla jsem s ním, přitom jsem nechtěně zmáčkla tlačítko pro zapnutí.
Z obrazovky na mě zíraly dvě prázdné oči mrtvé ženy. "Áááá!!!"
Zaječela jsem a upustila jsem rámeček na zem. Fotka tam ale zůstala. Píp… a byla tam znova ta žena, tentokrát její hrudník plný bodných ran. "Ne! Přestaň!" Nevěděla jsem. Proč křičím ,ale doufala jsem, že to tím zastavím. Píp… její překroucené nohy, píp… její ústa zkřivené v křiku, píp… její rozpárané břicho a pořád dokola. Píp, píp, píp, píp….. "Dost! Už stačí! Neee!! Ruce jsem si tlačila na uši a modlila jsem se aby ten zvuk přestal a aby se mé oči odtrhly od těch obrázků, které se míhaly na obrazovce. "Ne, ne, dost…" Píp, píp ,píp…. Cvak…..

Smrt ze strachu není obvyklý případ, ale když se stane není hezký pohled na oběť. Oči vytřeštěné, ústa roztažené v hrůzném výkřiku a celé tělo je v jakési křeči. Bohužel takhle vypadající našly Lily její rodiče když k ránu přišli domů, ihned vystřízlivěli a ani si nevšimli, že vedle ní ležel na zemi fotorámeček, na něm zářila fotka a na ní byl hrůzou znetvořen obličej jejich dcery. Kdo ji vyfotil a dal do rámečku nikdo neví, ale jednoho dne rámeček opět dostane jinou oběť, hádejte co s ním asi rodiče udělali…

Pravěk

15. dubna 2009 v 13:02 | Marry |  Slohovky
Pravěk


Doposud nejstarší archeologické nálezy, které byly učiněny ve francouzském Chilhacu a které pocházejí nejspíše z doby před 1,8 milióny let, naznačují, že Francie byla osídlena již příslušníky homo erecta , kteří do Evropy přišli z Afriky….


Ach jo, tam se jim ale muselo žít. Pravěk… co my o pravěku vlastně víme? Jo byl strašně dávno a byl zcela se souladem s přírodou. To ví ale každý. Ale ví někdo jak žili ti, ti homo, no prostě pravěcí lidé? Ne, nikdo z nás netuší jaké měli pocity, jak doopravdy žili a co všechno dělali. Kdyby tak šlo vrátit se zpět o těch milión let. Jenže jak? Možná by stačilo použít svoji fantazii. Stačí pustit si nahrávku zvuků z džungle a zapálit si k tomu vonnou tyčinku. Ano, už to začínám cítit. Zklidňuje se mi dech a já upadám do světa fantazie. I tak málo stačí abyste se přenesli o milión let zpět. Slyším téci řeku, slyším troubení mamutů, zpěv papoušků a spousty jiných druhů živočichů. Cítím vůni stromů, květů a kouře. Ano, jsou tady někde blízko pravěcí lidé. Stačí vydat se po čichu a narazím na jejich skupinu. Můj zrak si pomalu zvyká na záři slunce a tak vidím tu krásu přírody kolem sebe… Po chvíli chůze po měkkém mechu narazím na skupinu lidí sedících u ohniště. Všichni jsou tmavé pleti, mají tmavé vlasy, oči a jsou celkem chlupatí. Chtěla bych je vidět blíže a tak se vydám k nim. Za chvíli si mě jeden všimne. Začne poskakovat a ukazuje mým směrem. Do chvíle všichni ostatní stojí na nohou a prohlížející si mě. Jejich oči jsou tak plné divočiny, jsou divocí…. Začnu utíkat, ani nevím proč ale křičím.

"No tak Any, vstávej. Já ti pořád říkám ať nesedíš tolik u toho počítače." Bolí mě hlava, ale když otevřu oči vidím obličej mojí mámy. Jsem doma, naštěstí. "Je mi fajn, dík." To bylo ale nadělení. Parta pravěkých lidí honící mě po džungli asi bych vážně neměla tak sedět u toho počítače. Ale jedno vím, na jejich oči nikdy nezapomenu…..


Všehochuť

6. dubna 2009 v 14:57 | Marry |  Dollsky

3. soutěž

6. dubna 2009 v 14:49 | Marry
Tak jsem tak hloubala a hloubala a vymýšlela a vymýšlela co bych mohla dát za novou slohovou soutěž. A dneska jsem na to přišla. Je to jednoduché a přitom zajímavé.
Takže naše 3. soutěž se bude týkat: SLUNCE
Opět můžete psát v jakémkoliv formátu a vaše výtvory posílejte na mu mail Naali.Martina@seznam.cz.

Nejhezčí mazlíček!!

6. dubna 2009 v 14:46 | Marry
Post nejhezčího mazlíčka vyhrál roztomilý králíček Charlie. Posíláme diplom a mrkvičku.