Pravěk

15. dubna 2009 v 13:02 | Marry |  Slohovky
Pravěk


Doposud nejstarší archeologické nálezy, které byly učiněny ve francouzském Chilhacu a které pocházejí nejspíše z doby před 1,8 milióny let, naznačují, že Francie byla osídlena již příslušníky homo erecta , kteří do Evropy přišli z Afriky….


Ach jo, tam se jim ale muselo žít. Pravěk… co my o pravěku vlastně víme? Jo byl strašně dávno a byl zcela se souladem s přírodou. To ví ale každý. Ale ví někdo jak žili ti, ti homo, no prostě pravěcí lidé? Ne, nikdo z nás netuší jaké měli pocity, jak doopravdy žili a co všechno dělali. Kdyby tak šlo vrátit se zpět o těch milión let. Jenže jak? Možná by stačilo použít svoji fantazii. Stačí pustit si nahrávku zvuků z džungle a zapálit si k tomu vonnou tyčinku. Ano, už to začínám cítit. Zklidňuje se mi dech a já upadám do světa fantazie. I tak málo stačí abyste se přenesli o milión let zpět. Slyším téci řeku, slyším troubení mamutů, zpěv papoušků a spousty jiných druhů živočichů. Cítím vůni stromů, květů a kouře. Ano, jsou tady někde blízko pravěcí lidé. Stačí vydat se po čichu a narazím na jejich skupinu. Můj zrak si pomalu zvyká na záři slunce a tak vidím tu krásu přírody kolem sebe… Po chvíli chůze po měkkém mechu narazím na skupinu lidí sedících u ohniště. Všichni jsou tmavé pleti, mají tmavé vlasy, oči a jsou celkem chlupatí. Chtěla bych je vidět blíže a tak se vydám k nim. Za chvíli si mě jeden všimne. Začne poskakovat a ukazuje mým směrem. Do chvíle všichni ostatní stojí na nohou a prohlížející si mě. Jejich oči jsou tak plné divočiny, jsou divocí…. Začnu utíkat, ani nevím proč ale křičím.

"No tak Any, vstávej. Já ti pořád říkám ať nesedíš tolik u toho počítače." Bolí mě hlava, ale když otevřu oči vidím obličej mojí mámy. Jsem doma, naštěstí. "Je mi fajn, dík." To bylo ale nadělení. Parta pravěkých lidí honící mě po džungli asi bych vážně neměla tak sedět u toho počítače. Ale jedno vím, na jejich oči nikdy nezapomenu…..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama