FF na HP- Nápoj lásky 4. část

7. září 2009 v 14:38 | Marry |  Fanfictoin
"S tebou nikdo nemluvil, Pottere. Možná, že ty by sis přece jen zasloužil dávku."
Nenechala se, ale ani nechápu že mu věnuje pozornost. Samozřejmě, že náš milý Potter to nenechal jen tak. Už z toho, že s ním Lilly mluví, byl mimo.
"Od tebe všechno Evansnová!!"
To jsou kecy, teď je Lilly moje, já mu dám ji otravovat. Než si toho všiml, znovu jsem použil své oblíbené kouzlo a visel hlavou dolů. Následoval záchvat smíchu ze strany Zmijozelu, příval nadávek od Pottera a Lilly tomu nasadila korunu. Došla k Potterovi a spustila na něj z hůlky proud vody.
"To aby ses konečně probral, Pottere!"
Všichni se mohli potrhat smíchy. Dokonce i Black se usmál, bohužel právě začala hodina, a tak jsem spustil Pottera na zem a odešel jsem ve společnosti svých nových nejbližších a Lilly.
"Začíná se mi to líbit," prozradila Lilly nejen své, ale i mé pocity.
Nevím, že mi to došlo až teď.
"Jen tak s tím nepřestanu, ať si nemyslí, frajírek."
A v tu chvíli jsem na všechno úplně zapomněl, na Blacka a Nápoj lásky, na mou nenávist ke zvířatům a bohužel i na domácí úkol do jasnovidectví. Ale co na tom, pro jednou si chci užít života a to pořádně. Naše učitelka byla taková ta typická bláznivka, co miluje zvířata. Oznámila nám, že dneska budeme probírat hypogrify. Ani nevím, proč jsem si vybral zorána tenhle předmět. Asi to bude tím, že ho mám rozhodně radši než čtení z run a je taky o hodně lehčí. Musel jsem se obětovat, nic jiného mi nezbývalo. Ani jsem jejímu výkladu nevěnoval pozornost, přemýšlel jsem, co budu zbytek dne dělat. Původně jsem se chtěl učit, ale stejně to všechno umím, takže myslím, že se půjdu sednout k jezeru.
Hodina utekla rychle a bez zbytečných poznámek. Po zvonění my došlo, že už dneska žádnou hodinu nemáme, a tak jsem si v klidu šel zanést tašku s věcmi do ložnice a vzal jsem si svou oblíbenou knihu. Mám docela v oblibě mudlovskou literaturu. Momentálně čtu cestu kolem svět za 80. dní, velmi originální dílo. Samozřejmě je v tom mudlovská nedokonalost. Za 80. dní bych Zemi obletěl nejmíň 10krát, ale i tak je to zábavné.
Pomalou chůzí jsem došel k jezeru, po cestě mě dokonce pár spolužáků pozdravilo. Byl jsem z toho tak vedle, že jsem ani neodpověděl. Sedl jsem si na mé oblíbené místo, ve stínu blízkého křoví a začetl jsem se do knihy. Bylo by to normální odpoledne, kdyby nedorazili pobertové ke "svému" stromu, který jako naschvál rostl nedaleko mého křoví. Nevšímal jsem si jich a měl jsem v plánu si jich takhle nevšímat zbytek odpoledne. Jenže to by nebylo aby oni vydrželi jen tak sedět a sledovat jezero, po chvíli mě do hlavy trefil klacek. Ani jsem nemusel zvedat hlavu abych věděl, kdo to byl.
"Srábku, tak co, rozmyslel sis to už konečně s tou mojí nabídkou? Nebo už jsi tu věc doopravdy použil?"
On si nedá pokoj, musí mít vždycky to co chce. Ale co se divím, tohle je přece typický Sírius Black. Měl by ho někdo trochu uklidnit.
"Jo, použil a proto mě teď tak otravuješ."
Black se zatvářil zaražené, jako by dokonce začal i přemýšlet. Peter se začal smát, vybral si opravdu skvělou chvíli. Ale stačil pohlavek od Pottera a byl potichu.
"Ty si mi něco nalil do pití?"
Myslím, že mu to trochu nedošlo. Kdybych mu nalil do pití Nápoj lásky, vypadalo by to mnohem hůř. Takhle to dopadá když někdo v hodinách lektvarů skládá vlaštovky. Ale bylo na čase Nápoje využít.
"To byl v životě neudělal, neumíš si představit co by si vyváděl a myslím, že já bych to nepřežil ve zdraví. Jen budu chtít nějakou tu protislužbičku, když už ti ho mám dát."
Black se vítězně zasmál, to ještě nevěděl co za protislužbičku to bude.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Angel Angel | 7. září 2009 v 20:56 | Reagovat

bezva,těším se,co za ,,protislužbičku" si pro něj severus vymyslí :-D

2 AMARTINKOVA AMARTINKOVA | 15. září 2009 v 14:21 | Reagovat

Tohle jsem už nedostala,že? Nebo jo(a mám tak velkou sklerozu)?

3 akakipi akakipi | 15. září 2009 v 14:22 | Reagovat

Sorry, to od AMARTINKOVA je moje..

4 Máňa Máňa | 23. září 2009 v 19:58 | Reagovat

No.... ten poslední kousek dole už si nedostala... Ale nevím jak to dopadne...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama