Říjen 2009

Staré fotky...

23. října 2009 v 18:08 | Marry |  můj svět
Tak jsem objevila pár starých fotek... Miluju tyhle okamžiky... Ráda na to všechno vzpomínám... :) a nesmějte se mi já vím že jsem nebyla roztomilá :)
No, jsem pořád stejná :D

S tatínkem... :) (nemůžu si pomoct, tady mi někoho připomíná a já nevím koho, nevíte?)


Možná trochu roztomilosti v tom je ne? :DNejrásnější sny s Bunďulem... Nikdy na tebe nezapomenu :o*

To je tak když děláte kraviny a váš hodný dědeček vás přiváže řetězem ke stromu... :D


Naše povídky do 4. soutěže

16. října 2009 v 21:29 | Marry
Tak KONEČNĚ tady máme povídky do 4. soutěže.... :) Jsou jen dvě, což je mi opravdu líto, ale zato jsou opravdu úžasné :) Tak přeji pěkné počtení a hlasujte!!! A ještě by mě zajímalo jestli má vůbec cenu vyhlašovat soutěž další...
Jako první je povídka od Akakipi, která psla na téma tohoto obrázku...

Dům na stromě
Pero po papíře svištělo rychlostí blesku. Svíce na stole vrhala na vše kolem prapodivné stíny. Za oknem svítil měsíc; byl právě v úplňku a svým jasným světlem ozařoval krajinu kolem. Moře ovládal příliv, hladina stoupala a klesala podle pohybu vln. Na písčitém břehu stály pochodně. Po několika metrech písku se po skoro celé délce ostrova rozprostírala džungle. Tajemná, nebezpečná a podivuhodná. Blízko mola stál dům. Bydlela v něm krásná, mladá dívka a aby byla v bezpečí, dům byl postaven na stromě. Přesto ale v bezpečí nebyla - ne před všemi. Zvěř se tam dostat nemohla, ale ten, který si pro ní měl dnes přijít, zvířetem nebyl.
Najednou někdo zaklepal na dveře. Dívka sebou polekaně trhla a pero zanechalo na papíře dlouhou a hlubokou čáru. Kráska šla ke dveřím a třesoucí se rukou je otevřela.
,,Lorcane," oslovila příchozího.
,,Isabelo... Je čas," řekl jí.
,,Já vím," odpověděla mu tiše. I když se snažila mít pevný a odvážný hlas, nepovedlo se jí to.
Lorcan se smutně pousmál. ,,Hlavu vzhůru. Ničeho se neboj." Když jí položil ruku kolem ramen, bezděčně se přikrčila.
,,Neměj strach, Isabel. Dám pozor; postarám se o tebe." Usmála se.
,,Tak pojď, nenechávejme je dlouho čekat," řekla a jako první vyšla ven.
,,Bojím se Lorcane," svěřila se mu dole. Pevně jí chytl za ruku a vedl do džungle. Zanechávali v písku dvoje stopy.
A v domku na stromě dohořívala svíce a osvětlovala téměř dopsaný dopis...
Chyběla jen slova: Odpouštím ti.A druhá je povídka od Žíži na téma tohoto obrázku...


Zlo nikdy neumírá

Byl podzimní večer, vítr jemně foukal a Kryštof lehce podřimoval ve své malé chaloupce. Už je to pár let, co zlo vyhnali ze své země a od té doby se snažil užívat si jen toho nádherného klidu a ticha. S fajfkou v puse a knihou v ruce se celé hodiny pohupoval ve svém křesle. Občas vyšel ven před dům, opláchl se v jezeře a procházel se po mechovité cestičce. I když jeho černé vlasy začínali řídnout a šedivět, stále nezapomínal na zlo, které pořád někde je a čeká jen na vhodnou dobu zaútočit. Jednou za dva týdny, když si jel do vesnice pro jídlo, zastavil se u starého kamaráda kováře Jiřího a potěžkal tam pár krásných, nových mečů. Nesměl vyjít ze cviku, ale i tak cítil, že jeho ruce slábnou a jeho tělo už není tak ohebné jako dřív.
Každý večer se modlil k Bohu aby vesnici a jeho uchránil před zlem. Míval kvůli tomu noční můry. V nich vesnici přepadali poslové samotného zla, všechno kolem hořelo a vždy, když se Kryštof s trhnutím probudil, měl košili celou propocenou a skoro nepopadal dech. Věděl, že jeho sen se může vyplnit každým dnem, cítil ve vzduchu zápach zla a v tomhle on se nemýlil. Varoval vesničany, ale ti se mu vysmáli.
"Už stárneš a blázníš Kryštofe! Zlo jsme přece vyhnali, nemůže se jen tak vrátit! Už sis toho zažil dost a my to víme, ty snad chceš aby se to všechno opakovalo?"Odpovídali mu vždy.
Jeho prosby, aby se alepsoň chystalo vojsko nikdo neposlouchal. Nikdo netušil jak je zlo blízko, jak jim dýchá za krk a brousí si znovu zuby na tento kousek území. Ale zlo nebylo tak hloupé, vědělo že o jejich připravovaném útoku Kryštof ví. Moc dobře to vědělo.

Po dalším dnu, když se unavený Kryštof uložil ke spánku, neměl sen. O půlnoci ho probudil šramot, okamžitě vyskočil z postele a sáhl po meči. Někdo zaklepal, Kryštof který očekával útok se zaklepání lekl víc než kdyby k němu oknem vpadlo celé vojsko. Kdo by chodil v noci sem k jeho domku? Pořád ve střehu a velmi pomalu došel ke dveřím a otevřel je. Za nimi stála jeho stará přítelkyně Věra, ve městě byla pekařkou a její koláče byli proslavené po celé zemi.
"Dobrý večer Kryštofe." Pravila, jakoby se nic nedělo.
"Věro, ty jsi mě ale polekala. Co tady v tuhle hodinu provádíš?" Odpověděl trochu zaskočený Kryštof a nenápadně odložil meč na stolek.
"Promiň, jestli jsem tě vzbudila, ale nutně ti musím něco říct." Při těchto slovech si začala trochu nervózně upravovat sukni. Mluvila velice potichu a hlas se ji trochu třásl.
Kryštof už se nadechoval na odpověď, ale Věra ho nenechala promluvit.
"Já ti věřím Kryštofe, zlo se opravdu blíží a možná už je i tady. No, víš a myslela jsem jestli by nebylo lepší, kdyby jsi se přestěhoval do vesnice. Bojím se o tebe, když jsi tady tak sám a navíc by jsi nám mohl pomoct vycvičit vojsko." Začala se trochu červenat a stále přešlapovala z nohy na nohu.
"Ale prosím tě Věro, víš přece, že dávám pozor a vojsko může vycvičit Jiří, byl se mnou taky ve válce a je mnohem mladší než-li já. Pojď, já tě vyprovodím, běž si domů lehnout a už na to nemysli." Vzal Věru kolem ramen a pomalu vyšli se dveří.

Aniž by si to Kryštof uvědomil, stál na místě pevně svázaný provazy. Věra stála opodál a sledovala jak ho poslové zla svazují, když svou práci dokončili bylo jen na ni aby ona dokončila tu svou.
"Sám jsi mi říkával, nikomu nevěř. A sám jsi na to doplatil. Stanu se paní zla a z tebe nezbude nic nežli kostra na dně jezera." Její hlas byl úplně jiný než uvnitř domku. Podlehla zlu.
Ještě na chvíli se na Kryštofa dívala, poté luskla prsty a poslové vytasili meče.
"Jak jsi mohla…" Stihl vykřiknou Kryštof dříve, než ho poslové propíchly meši a shodily do jezera. Kryštofovo tělo s cáknutím spadlo do vody a pomalu se potápělo ke dnu.
Ještě ten den zlo s celou armádou a Věrou v čele přepadlo vesnici. Spálili na popel celou vesnici i všechny obyvatele. Vždy je důležité být ve střehu, protože zlo nikdy neumírá a když to někdo podcení, jako obyvatelé vesnice, dopadne stejně jako oni.

Kukuřice...

10. října 2009 v 14:17 | Marry |  můj svět
Včera jsme podnikly takovou malou výpravu do lesa a zašly jsme se podívat i na kukuřici... O zábavu nebyla nouze :) ...Z uměleckých.... :)


Z "neuměleckých" :).....
Ona a já... :)
No jo kukuřice :) (a toho popcornu co z toho bude :))
O zábavu opravdu nouze nebylo :)
Takhle to dopadne, když se řekne: Tvař se normálně, jo? :D
No už vás radši dál nebudu trápit :) Ale byl to opravdu jeden z těch dnů kdy se nepřestáváte smát... :)

Zahrada těl

10. října 2009 v 13:56 | Marry |  Slohovky
Byla to daleká cesta, asi 50 mil daleko na jih. Podle mapy dojdeme do města Ksutar a za městem asi 2 míle dojdeme k bráně do zahrady těl. Nevím, nač je tam ta brána, ale k nějakému účelu určitě a já chci zjistit k jakému.
Po cestě jsme toho moc nenamluvili. Jediné téma bylo hádat, jak to bude v zahradě těl vypadat. Nic z našich úsudků se ale ani v nejmenším nepodobalo tomu, co jsme po týdnu chůze uviděli. Ve městě Ksutar jsme se toho moc nedozvěděli. Nikdo v zahradě nikdy nebyl. Všichni jako by se báli. Na mou otázku jestli nejsou zvědaví co tam je odpovídali kroucením hlavy a rychlým rozloučením. Když jsme o něco později došli k bráně, Oliver se neubránil tichému hvízdnutí. Před námi se tyčila vysoká brána z černého dřeva, poseta drobnými vzory vykovanými z olova. Různé tvary, ale i písmena, pokrývaly celou bránu. Dál se do nekonečna táhla vysoká zeď udělaná z neopracovaných kamenů.
Když jsem se už natahovala po mohutné klice, Oliver mě zastavil. Ukazujíc na nějaké místo v bráně se mě zeptal: "Podívej se na tohle, nepřipomíná ti to oči?" Nosek jsem se málem dotkla brány a oči mi skoro slzely, jak jsem se tam snažila něco najít. "Ne, já tam vidím jen nějaký klikyháky." Oliver si povzdychl a pomohl mi otevřít bránu.
Naše utahané a špinavé obličeje oslnilo ostré slunce. Brána se za námi zabouchla, v tu chvíli jsem si toho ale moc nevšímala. Naše oči si přivykly světlu a my jsme uviděli ty nejděsivější věci na světě. Oliver to zhodnotil dvěma slovy. "No fuj."
Stáli jsme na cestičce z domina, která se táhla do nedohlédna. Po pravé straně byl malý hájek, asi 20-ti stromů, jestli se tomu stromy dá říkat. Kmen byl poskládaný z lidských očí, jako mozaika a všechny měly hnědou duhovku. Nahoře byl kousek tlustého, zeleného stonku, ze kterého vyrůstaly, místo květů, další páry očí už ale v různých barvách. Když jsem se podívala zblízka přísahám, že na mě jedno to oko mrklo!
Na druhé straně rostl hlouček, na první pohled to vypadalo jako keře. Ale když jsme udělali dva kroky vpřed, směrem k nim, že v úžasu, ale i hrůze, jsme zjistili, že tam ze země vyrůstají lidské paže. Rostly těsně vedle sebe a prsty na koncích se nebezpečně natahovali naším směrem. Vydali jsme se tedy dál. Za "hájkem očí", jak jsme nazvali ony divné stromy, stály divné kmeny. Vysoké asi 2 metry, bez větví, bez listů. Kmen byl ale posetý asi stovkami úst, které vydávaly divné brumlavé zvuky nebo se mi to jen zdálo?
Kolem cestičky, když jsme šli dál, rostly další divné rostliny. Byly jich tisíce. Nízké rostlinky se stonkem a nahoře s pestrobarevnou chocholkou. Když jsme si však chtěla radostně přičichnout, leknutím jsem uskočila. Žádné chocholky, ale lidské vlasy to byly!
Tady už snad není možné vidět nic hnusnějšího, než doteď, myslela jsem si. Ale když jsme došli k řece co tam tekla, myslela jsem si že je špinavá, ale nebyla. Byla to řeka z čisté lidské krve. V ní, po mém bližším zkoumání, plavalo místo ryb, něco jako lidské jazyky. Když jsem chtěla říct, že tady kolem té řeky mají normální kamínky jako u nás, Oliver mě vrátil do reality. "Liz, to nejsou kamínky, to jsou lidské zuby." V tu chvíli už jsem nemohla dál. Doteď jsem to zvládala, mám silný žaludek. Potom ale, nejenže má nenávist k zubařům, ale i zdravý rozum dal povel a já se rozběhla zpátky k bráně, téhle zahrady těl jsem měla už dost, kněžna měla pravdu.
U brány mi ale nezbylo nic jiného, než se zhroutit a opřít se o ní, čekat než doběhne Oliver. "Už vím, k čemu tady ta brána je, Olivere ta brána nejde otevřít. Jsme jen další rostliny do téhle zahrady těl…

Zde znázorněna jedna z rostlin zahrady těl...

poušť

10. října 2009 v 13:49 | Marry |  Galerie
Jedna z mých posledních pracé mých posledních hodin výtvarky na ZŠ....Malé dobrodružství...

4. října 2009 v 14:09 | Marry |  můj svět
Včera jsem zažila takové malé dobrodružství... Jelikož byla sobota a odpoledne bylo docela hezky, chtěla jsem jít někam ven. Jelikož z holek nikdo neměl čas a naši měli jinou práci (a jsou děsně líní), naštvala jsem se a šla jsem ven sama. Mé kroky okamžitě vedly k blízkému lasu.
V ruce jsem si nesla foťák, s vyhlídkou na hezkou procházku. Sice jsem se trochu bála jít sama do lesa, (znáte takové ty horory jak holku přepadnou v lese a zabijou nebo tak něco) ale nechtěla jsem sedět doma.
Začíná podzim a vzduch je takový čerství jakoby už se chystal na zimu, prostě kdo by odolal? Čekala jsem, že tam bude hodně lidí, když jsem byla malá skoro každý víkend jsme do toho lesa chodili na procházku, ale skoro nikdo tam nebyl. Potkala jsem jen několik zamilovaných párů ( v tu chvíli jsem si připadala jako totálni trapka, že už chodím sama i na procházky do lesa a navíc s tím foťákem...) a několik lidí se psem. Potom dva staříky na procházce, jeden mě dokonce pozdravil... Ale abych tady nevykládala nudné věci, musím se přiznat, tak trochu sem v jednu chvíli zabloudila...
Chtěla jsem se dostat k hvězdárně a taky jsem tam došla a od tama jsem měla namířeno pomalu domů, jenže kterou cestu si vybrat když sou tam asi tři... nejdřív jsem šla po jedné, ale od tama jsem se hned vrátila, nešlo tam ani projít, a tak jsem se vydala po té druhé. Lezla jsem z kopce, do kopce a všude kolem mě byli jenom stromy. Jediné co jsem věděla byl směr kam se chci dostat. Kolem mě nikde nikdo, jen ty stromy si šustěli jako by se mi smáli. Snažila jsem se zachovat klid, pořád jsem byla na vyšlapané cestě, nemohla jsem se úplně ztratit. Ale klid mě opravdu opustil když jsem vylezla na místě kde vyšlapaná cesta končila... Přesně jako Alneka v řísi divů. Začala jsem si nadávat, že nebyl až tak dobrý nápad do toho lesa chodit. Chtěla jsem držet ten směr, kam jsem se chtěla dostat, ale tam žádná cesta nevedla, vedla od tamtud jen jedna a to na druhou stranu. A jelikož už jsem byla úplně vysílená vydala jsem se tpu jedinou cestou, která od tama vedla. Nakonec jsem vylezla na větší cestu, kterou jsem znala a už jsem radši šla tam, kde jsem to znala. A jako vždy z toho plyne ponaučení...
Procházky do lesa ano, ale ne tam kde to neznáte.
Pro zajímavost k tomu mám i pár fotek...Takhle to krásně začalo...


šla jsem cestou, necestou...

a užívala si nádherné přírody....


ale pak jsem začala tak trochu bloudit... do prava nebo do leva?? (častá otázka)
No a potom začala ta cesta, nahoru a dolu.....
a zkončila jde tady.... panika se samozřejměn ezapoměla dostavit....


ale nakonecjsem opět spatřila denní světlo :) přežila bez úhony...


a dokonce jsem i znázornila sebe, akorát jsem je trochu upravila aby nebyli tak strašné... (nelekejte se!!!)

Kamínek...

3. října 2009 v 18:00 | Marry |  Galerie
Tento kamínek jsem si vyrobila už na táboře... prostě jsme si měli vybrat kámen a na něj něco nakreslit.... Já si vybrala kámen, ale vůbec jsem nevěděla co na něj napkreslit. Nechtěla jsem jako ostatní kreslit srdíčka a medvídky a ostatní běžné věci. Chtěla jsem něco originálního... A tak jsem začala iniciativně kreslit. Černé pozadí bylo jasné. Asi po deseti minutách stálého přemýšlení co tam dát mě napadlo, co takhle udělat na prostě jen takové klikyháky, měco jako věve stromu něbo žíly na listu. Barvu jsem vzala červenou, ale řekla jsem si, že kdybych pokreslila takhle celý kámen bylo by to zase moc obyčejné, a tak jsem pokreslila jen půlku. No, a pak jsem přemýšlela co s tou druhou půlkou. Původně jsem to chtěla nechat jen napůl pokreslené, ale pak jsem se odvážila a pokreslila bílou barvou podobně tu druhou stranu. A kupidivu to vypadlo docela dobře! A na konci jsem uvážila, že mě osobně to připomíná srdce, můžete napsat co to připomíná vám a mužete taky napsat jestli se vám to líbí nebo jestli by jste udělali něco jinak :).