Leden 2010

Datumy!

20. ledna 2010 v 14:36 | Marry |  Harry Potter

Konec první části Relikvií odhalen?

7. ledna 2010 v 14:27 | Marry |  Harry Potter
Joshua Herdman, který v Harry Potterovi hraje postavu Gregoryho Goyla nedávno při jednou fanouškovském rozhovoru prozradil, kde by měla končit první část Relikvií smrti.

První část Relikvií by měla skončit scénou, kdy je hlavní trio zajato lapky a ti se je chystají vzít na Malfoyův statek.Náhled do natáčení HP7

7. ledna 2010 v 14:25 | Marry
Je to něco podobného jako jsem zveřekňovala před nedávnem.. ale k tomuhle mluví i producenti a je to s ČESKÝMI TITULKY!!
Když klikente na odkaz objeví se stránka kde stačí kliknou na přehrát s češtinou a pustíte si to.. Jsou to úžasné záběry..."Harry se bude líbat polonahý s Hermionou", prozradil Yates

7. ledna 2010 v 14:21 | Marry |  Harry Potter
V knize J. K. Rowlingové Harry Potter a Relikvie Smrti se nachází kapitola Stříbrná laň, v níž otevřený viteál medailon začne Ronovi mluvit o jeho nejhorších obavách a o jeho citové nejistotě. Přesně tuto pasáž bychom měli spatřit ve filmu. Režisér David Yates totiž zmínil v části videa k Relikviím Smrti, které bude zveřejněny na anglickém a americkém DVD Princi Dvojí krve, že připravuje lechtivou scénu s Danem a Emmou.


"V jedné scéně, se jeden z viteálů (oddělený kousek Voldemortovy duše) chrání tím, že vyvolává děsivé vize a ukáže jak se Harry a Hermiona spolu líbají vysvětluje Yates.Bude fascinující sledovat Ronovu reakci a Dan bude při tom bez oblečení.

Režisér se tedy pravděpodobně rozhodl doslovně zfilmovat následující monolog viteál:
Vždy nejméně milován matkou, která toužila po dceři ... a teď nejméně milovaný dívkou, která má raději tvého nejlepšího přítele ... vždy druhý, věčně zastíněn ...

V jakém stadiu nahoty Daniel bude, naštěstí není známo, zatím ani není jisté, že se samotná scéna ve filmu skutečně objeví. Její přítomnost by totiž způsobila rapidní zvýšení věkové hranice přístupnosti filmu. Yatesove výroky se však stávají vděčným tématem pro titulky bulvárních deníků.


Košťata, cestování časem apod.

6. ledna 2010 v 15:29 | Marry |  Harry Potter
úvod

"Potlouky jsou ve vzduchu!" zvolá komentátor. Na otevřeném stadionu se zlatými brankami se dvě družstva o sedmi hráčích prohánějí na košťatech, v plné rychlosti kličkují a provádějí salta ve snaze vyhnout se úderům protivníkových míčů - Potlouků - a mezitím se pokoušejí skórovat červeným Camrálem. Míčové hře famfrpál zcela propadl i Harry, který se na svém koštěti snaží chytit Zlatonku a získat tak vítězství pro nebelvírskou kolej.
Nejoblíbenější dopravní prostředek ve světe čar a kouzel - koště - je také jeho nejhůře střeženým tajemstvím, jelikož každý ví, že čarodějové a čarodějky na košťatech létají. Roušku jejich tajemství se dnes snaží poodhalit dokonce i vědci a inženýři. Nejcennější závodní košťata Nimbus 2000 a Kulový blesk pravděpodobně využívají - aby setřásla okovy pozemské gravitace - pokročilé technologie, která má dalekosáhlé ekonomické a vědeckovýzkumné důsledky. Vývojáři z NASA by s radostí prodali vlastní babičky, kdyby za ně dostali Harryho koště, nemluvě o Vznášejícím kouzlu, kouzelném tyrkysovém Fordu Anglia pana Weasleyho, létajícím motocyklu, který si Hybrid půjčil od Siriuse Blacka, nebo o svících , které levitují ve Velké síni bradavického hradu. Všechno tedy nasvědčuje tomu, že čarodějové a čarodějky umějí podle libosti vypínat i zapínat přitažlivost zemskou.
Exotické materiály, které dokáží vytvářet antigravitaci, by rovněž mohly být klíčem k červím dírám - hypotetickým zkratkám mezi dvěma vzdálenými body v časoprostoru. Mohli byste například vstoupit jedním otvorem červí díry a vynořit se na druhým, miliony kilometrů vzdáleném konci, a navíc o 10 000 let zpět v minulosti. V knihách o Harrym Potterovi je několikrát popsáno, jak čarodějové procházejí jakousi zkratkou, chtějí-li se například dostat na nástupiště devět a tři čtvrtě nebo navštívit obchody s kouzelnými potřebami na Příčné ulici. Možná, že na tato místa cestují právě skrze červí díry.
Tím však nejsou možnosti magické přepravy zdaleka vyčerpány. Harry používal k přemisťování prášku Letax. Lidé i předměty se mohou vynořit doslova odnikud, jako například Záchranný autobus, pokrmy, které se objevují na talířích v době jídla, nebo čaroděj svírající starou holínku. Tato pozoruhodná zhmoždění mohou být dílem vyspělé technologie, jaká je k vidění například v seriálu Star Trek, kde se členové posádky hvězdné lodi Enterprise přenášejí na povrch cizích planet paprskem. První krůčky na území těchto neobyčejných technologií dnes podnikají vědci a inženýři působící ve špičkovém vědeckovýzkumném odvětví zvaném teleportace, když ve svých laboratořích mění a modifikují vlastnosti samotných atomů.

Zdroj: Roger
Highfield
Kouzelná věda a Harry Potter